Domů

Amica Cure

960,00 Kč

Minerálně-vitamínové krmivo určené k doplnění základní potřeby makroprvků, stopových prvků a vitamínů pro všechny kategorie koní. Obohaceno o vyvazovače mycotoxinů a probiotika. Neseno v mrkvové moučce. 

- kvalitní rohovina, lesklá srst, zdravé zažívání, funkční výživa, vitalita a kondice, psychická pohoda

Denní dávka: max. 80g/den pro koně o hmotnosti 500 kg v hobby zátěži, přidejte do příkrmu.

Více informací

Zbývá míst : 511

Product Description

Probiotika- kvasinková kultura založená na kmenu Saccharomyces cerevisiae.

  • Podporuje trávení a využití živin
  • Snižuje kolísání pH a udržuje střevo trvale aktivní, což urychluje trávení krmiva 
  • Podporuje růst bakterií trávících vlákninu ve střevech, čímž podporuje rychlost a rozsah rozpadu krmiva.
  • Stimuluje aktivitu bakterií, které přeměňují kyselinu mléčnou na kyselinu propionovou

Vyvazovače mycotoxinů od firmy Alltech( Fitmin faktor) pomáhají eliminovat jedy z plísní. Váží na sebe mycotoxiny, které jsou z těla zvířat odstraněny spolu s výkaly. Pomáhají chránit střevní sliznici a mikroflóru a celkovou imunitu zvířete. 

 

Surovinové složení: uhličitan vápenatý, vojtěškové úsušky, dihydrogenfos-forečnan vápenatý, jablečné výlisky, chlorid sodný, sušená mrkev, oxid hořečnatý, sojový olej, síran hořečnatý, plod fenyklu obecného, kvasničné výrobky, řasa Schizochytrium limacinum.
Charakteristika
: Minerálně-vitamínové krmivo určené k doplnění základní potřeby makroprvků, stopových prvků a vitamínů pro všechny kategorie koní.

Analytické složky: Ca 11.3%,P 2,5%,Na 2%,Mg 2%
Obsah doplňkových látek v 1 kg:
Stopové prvky:  Cu….. 969 mg(doplněno chelátem mědi a aminokyselin n-hydrátem a síranem měďnatým)
Mn…..1 106 mg (doplněno chelátem manganu a aminokyselin n-hydrátem a oxidem manganatým)
Zn…..1 542 mg(doplněno chelátem zinku a aminokyselin n-hydrátem a oxidem zinečnatým)
Se…..20 mg(doplněno
selenomethioninem ze Saccharomyces
cerevisiae NCYC R397)
Vitamíny: Vit.A…..377 000 m.j.
Vit.D3…..42 000
m.j.
Vi. E alfatokoferol…..6800 mg
Vit B1…..300 mg
Vit.B2…..300 mg
Vit. B6…..230 mg
Vit B12…..180
qm
Niacinamid…..770 mg
Pantothenan vápenatý…..1 700 mg
Kyselina listová…..140 mg
Biotin…..55 mg
Vitamín C…..60
mg
Obsahuje Fitmin factor, komplex biologicky účinných látek na podporu imunity, včetně vyvazovače mykotoxinů (Alltech)
skladování v suchu a temnu
trvanlivost 1 rok od data výroby
Výrobce: IČP aCZ800335-02

Krmný návod: max. 80g/den pro koně o hmotnosti 500 kg v hobby zátěži, přidejte do příkrmu.

Náš příběh

Hálek je slovenský teplokrevník. Koupili jsme ho s manželem před 12 lety. S nástupem do nového domova začal mít Háleček velké zdravotní problémy. Byl dušný, měl plíseň a začal kulhat. Snažila jsem se ze všech sil koníkovi zajistit podmínky, stravu, doplňky stravy, aby se jeho stav zlepšil. Koník se pomalu zlepšoval a za několik let už byl jeho zdravotní stav o mnoho lepší. Nekulhal, plíseň zmizela, ale stále byl dušný a začal být muchař. Po dvou letech po koupi koníka se nám naskytla příležitost získat svůj vlastní ranč a začít si hospodařit na vlastním a tak jsme se do toho vrhli. Získali jsme 15 ha pozemků a pro naše koně, kterých už bylo 7, to byl ráj na zemi. Myslela jsem si, že pastviny doslova vyléčí všechny koňské neduhy. Nebyla to však pravda. Koníci prostě neprosperovali, tak jak jsem to vídávala v USA, Austrálii nebo v Rakousku. napadlo mě otestovat půdu a seno na živiny a ejhle. Nestačila jsem se divit. Výsledky mě doslova šokovali. Nedostatek selenu, zinku, nadbytek mědi a železa a absolutní nepoměr, který  koně doslova podvyživoval. A tak jsem začala jednat. Odebírala jsem pravidelně koním krev a kontrolovala hodnoty živin. Začala jsem koním podávat různé doplňky stravy, ale výsledky nebyly valné. Háleček dále trpěl dušností a mouchy mu nedaly pokoj. Přitom měl kvalitní seno, které jsme máčeli a všemožné bylinky a doplňky. Rozhodla jsem se jít jinou cestou. Oslovila jsem výrobce minerálních směsí, předala všechny mé výsledky testů půdy, sena, krve koní nastřádané za několik let a požádala je o výpočet a výrobu minerálů, které by zajistily deficit vitamínů u našich koní. Ujmul se nás pan Ing. Novák, který nechal vypočítat množství chybějících minerálů a vitamínů. Vznikla Amica Cure. 20- 40 g AMICA CURE do 0,5 l denního příkrmu a 8 kg sena zajišťuje našim koním komplexní doplnění všech mikroprvků, minerálů a vitamínů. Po půl roce testování jsou krve našich koní naprosto v pořádku, nic nechybí ani nepřebývá. Koně začali prosperovat, zhubli a jsou ve vynikající kondici. Napadlo mě nabídnout AMICU i ostatním, protože vím, že pro koně na českých pastvinách a krmené českým senem je to nejlepší volba. 

Product Review

Ke stažení